Červen 2010

Kámen Mudrců

21. června 2010 v 20:03 | ĐaNNy
Kámen Mudrců je magický kámen který dokáže jakýkoli kov proměnit ve zlato a oživit člověka (tedy nesmrtelnost, podobné jako viteály a krev jednorožce). Vytvořil ho Nicolas Flamel který ho s pomocí Brumbála zničil. V prvním díle byl nejdříve v  trezoru u Gringottových a poté v Bradavicích (Střežil ho Nestvůra-pes Chloupek, ďáblovo osidlo, létající klíče, obří šachy, jedy a troll). Zatoužil po něm Voldemort který se musel spokojit s tělem Quirinuse Quirella.


Brumbálova Armáda

18. června 2010 v 17:21 | ĐaNNy
Zakladatel:
Členové:
Místo scházení:
Komnata nejvyšší potřeby

Remus Lupin

18. června 2010 v 16:59 | ĐaNNy
Poprvé se objevuje ve třetím díle ve vlaku, má se z něj stát učitel Obrany proti černé magii. Již ve vlaku ukáže své schopnosti v obraně proti černé magii. Ve svých hodinách se moc nezaměřuje na kletby a zaklínadla, spíše na netvory temnot. Harry si ho docela oblíbí, profesor se o Harryho také docela zajímá. Na konci knihy se Harry dostane tajnou chodbou do Chroptící chýše a narazí tam na hledaného trestance Siriuse Blacka. Za chvíli se tam dostane i Lupin. Společně s Blackem naší trojici vysvětlí že Black je nevinný (což je pravda) a že za všechny věci za které byl Black obviněn může Peter Petigrew. Také jim prozradí přezdívky pobertů (tvůrců pobertova plánku) - Náměsíčník (Remus Lupin), Dvanácterák (James Potter), Tichošlápek (Sirius Black) a Červíček (Peter Petigrew). Také zjistí že Ronova krysa Prašivka je Peter Petigrew (Spolu s Jamesem a Siriusem byly zvěromágy, Remus byl Vlkodlak). Přemění Petigrewa zpět na člověka, ale ten uteče. A jako kdyby tu nechybělo problémů,
byl zrovna úplněk, kdy se všichni vlkodlaci mění na svou zvířecí podobu, a dál už si to umíte představit... Lupin se poté oběví v pátém díle Jako Člen Fénixova řádu. Zůčastní se také bitvy o Bradavice. V šestém díle se do něj zamiluje Nymfradora Tonksová. V sedmém díle se s ní ožení. Mají spolu dítě Teda. Se svou ženou zemře v závěrečné Bitvě o Bradavice

Poznámka: Patřil mezi lidi kterým Harry nejvíce věřil.

Severus Snape

18. června 2010 v 16:27 | ĐaNNy
Rodiče: Eileen Prince Lloydová - Snapeová a Tobias Snape
Láska: Lily Evansová - Potterová
Bydliště: Ulice Tkalcovská
Studium: Bradavice
Kolej: Zmijozel
Oblíbená skupina lidí: Smrtijedi (Poté se k nim i přidal)
Povolání: Učitel Lektvarů, poté Obrany Proti černé Magii, Ředitel Zmijozelu, Ředitel Bradavic
Zabil: Albuse Brumbála
Zabit: Při přestávce Bitvy o Bradavice, zabil ho Voldemort, myslel si že se z něj stane právoplatný majitel Hůlky Osudu, ale mýlil se
Talent: Lektvary

Filius Kratiknot

18. června 2010 v 15:57 | ĐaNNy
Filius Kratiknot učí v Bradavicích předmět Kouzelné formule, a je také ředitelem Havraspárské koleje. Není nijak moc přísný, polovina žáků si o hodině povídá (Několikrát dovolil i volnou hodinu, žáci se mohli normálně bavit, no prostě si užívat). Domácí úkoly však dává často. V šestém díle ho Snape ochromí, Hermioně a Lence potom řekne že se mu udělalo špatně.

Pomona Prýtová

18. června 2010 v 15:41 | ĐaNNy
Pomona Prýtová učí bylinkářství a je zároveň ředitelkou Mrzimorské koleje. Studovala v Mrzimoru (což je jasné). Výborně se vyzná v bylinách. Ve druhém díle spolupracovala s Poppy Pomfreyovou (musela vypěstovat Mandragory, aby se z nich mohl udělat lektvar, který by osvobodil oběti Baziliška). V sedmém díle bránila Bradavice, jako věrná profesorka (Po smrtijedech házela různé smrtelně nebezpečné byliny, smrtijedům připravila i pár překážek, pomáhal jí Neville Longbotomm.
Na její místo (Učitele bylinkářství) poté nastoupil Neville Longbotomm.

Ufňukaná Uršula

18. června 2010 v 15:18 | ĐaNNy
Ufňukaná Uršula je duch dívky kterou zabil bazilišek svým pohledem. Její spolužáci se jí vysmívali kvůli brýlím, rozbulela se a běžela do umývárny. V umývárně uslyšela hlasy - mužské hlasy. Vyšla ven z kabinky oznámit mu aby vypadl. Když vyšla uviděla velké, žluté oči (Baziliškovi), což bylo to poslední co v životě viděla. V druhém díle Harrymu pomohla otevřít Tajemnou kamnatu, a nabídla mu že se s ním rozdělí o kabinku . Ve čtvrtém díle Harrymu pomohla otevřít Zlaté vejce, ve kterém se skrýval návod k 2 úkolu.

Protiva

18. června 2010 v 15:08 | ĐaNNy
Protiva je školní strašidlo které si vybralo každodenní činností provádět různé lumpárny. Nikdo na škole ho nemá rád, školník Filch usiluje o to, aby byl ze školy vyhozen (což se mu v 5 díle málem povedlo). V 6 díle vyslechl rozhovor dvou kamarádů a rozklašoval po celé škole ,,Střelenka a Potrhlík" (Lenka Láskorádová a Harry Potter).

Kámen mudrců ke stažení

18. června 2010 v 15:01 | ĐaNNy
Ahoj, film si můžete stáhnout zde